Galerii: Heategevuslik õhtusöök Alar Karisega kogus rekordsumma kaitseväelaste laste toetuseks

Uudised

Kommenteeri

Noblessneri Valukojas Nobeli saalis toimus 12. aprillil juba 11. korda Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslik õhtusöök, kus osales ka fondi patroon Vabariigi President Alar Karis abikaasaga. Sündmus näitas, et eestlastel jätkub südameheadust nii ukrainlastele kui ka meie oma langenud või raskelt vigastada saanud kaitseväelaste lastele. Heategevuslik õhtusöök kogus rekordsumma annetusi.

Fondi patroon Alar Karis märkis oma tervituskõnes: “Me peame leidma oma igapäevaelus hetki, mil tegeleda üksteise abistamisega. Meie kõigi Eesti saab paremaks siis, kui üksteise toetamine on meie elu normaalne osa.” Heategevuslikul õhtusöögil olid kohal ka president Toomas Hendrik Ilves, peaminister Kaja Kallas abikaasaga, Kaitseväe juhataja Martin Herem ning mitmed teised poliitikud ja ettevõtluse edendajad.

Sündmuse üheks magnetiks kujunes heategevuslik kunstioksjon, kus sel korral oli oksjonil kuus teost. Tööd panid välja Jüri Arrak, Mark Kostabi, Maarit Murka, Tarrvi Laarman, Evi Tihemets ja Jaak Visnap. Oksjonil läks tõeliseks rebimiseks ja kokku koguti fondile kunstioksjoniga 25 900 eurot.

Jüri Arraku teos “Taevane kohtumine” läks samal õhtul oksjonile kaks korda. Teose esmast ostjat Anu Adermani puudutas teose armastuse sõnum. Tema soov oli töö eest tasuda väärikas hind, annetada see fondile ning töö sealsamas kohe uuele oksjonile panna ja koguda niimoodi veel kord tulu lastele. Kõige kõrgema hinnaga, 5100 euroga, müüdi Jaak Visnapi töö “Valge rahutuvi”. Litograafia ostja kinkis teose Kaitseväe peastaabile. Oksjonil olnud Maarit Murka teos “Positsioon V” kingiti Scoutspataljonile.

Muusikalisi vahepalasid pakkusid armastatud Eesti lauljad Grete Paia, Uku Suviste ja Märten Männiste. Grete Paiaga astus lavale ka fondi poolt toetatav noor Eneli Lepik. Muusikuid saatis Sõjaväe orkestri rockband.  

Carolin Illenzeeri Fond kogub annetusi Eesti Kaitseväe teenistuses langenud ja raskelt viga saanud kaitseväelaste laste haridustee toetuseks. Fondi nimistus on 61 last ja noorukit. Noorimad on alles sündinud, vanimad on läbinud kaitseväe ja jõudnud ülikoolidesse. Just ülikooli õpingute toetamist peab fond väga oluliseks.

Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslikku õhtusööki presidendiga toetasid

Andres Torm, Grete Paia, Eneli Lepik, Märten Männiste, Uku Suviste, Sõjaväeorkestri jazzbänd, Erlend Štaub, RGB Baltic, Space, Sinisilm Films, Tervise Catering, Bestwine, Different, Elinete lilled, Live! Agentuur ja PROTO Avastustehas. Kunstioksjoni pani kokku Whitedove_Art.


Fotogalerii (Erlend Štaub) SIIT. 

Lisa kommentaar

Email again: