Heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” kogus ligi 30 000 eurot toetust

Uudised

Kommenteeri
Heategevusliku kontserdiga „Laulud sõdurile” koguti ligi 30 000 eurot langenud ja raskelt vigastatud kaitseväelaste laste haridustee ja huvitegevuse toetuseks. Heategevusliku kontserdiga „Laulud sõdurile” koguti ligi 30 000 eurot langenud ja raskelt vigastatud kaitseväelaste laste haridustee ja huvitegevuse toetuseks.
Carolin Illenzeeri Fondi patroon president Alar Karis avaldas head meelt, et teenistuses raskelt vigastatud või langenud kaitseväelased on meie ühiskonnale olulised ja pered hoitud ning fond leiab võimaluse märkimisväärselt toetada nende lapsi. “Fondi eesmärk on täita nende noorte inimeste unistusi – nii aidata noortel õppida kui ka oma saatust ise määrata,” ütles riigipea.

Käesoleva aasta heategevusliku kontserdiga „Laulud sõdurile” koguti ligi 30 000 eurot. Kontserdil astusid üles parimad Eesti muusikud – Maarja-Liis Ilus, Lenna, Sissi, Jüri Pootsmann, Mihkel Raud, Jaan Pehk, Suured tüdrukud ja Solare lastekoor. Kontserdi õhtujuhid olid Piret Laos ja Karl-Erik Taukar. Lauljaid saatis Eesti Sõjaväeorkester dirigent Teet Raiki juhatusel.

Kontserdiga kogutud annetustega toetab Carolin Illenzeeri Fond raskelt vigastatud või teenistuses langenud kaitseväelaste laste haridusteed ning huvitegevust ning hetkel saab fondilt toetust 66 last. Fond on saanud oma nime 2005. aastal välismissioonil Iraagis langenud vanemveebel Arre Illenzeeri tütre Carolini järgi. Toona hakkasid veebel Illenzeeri kaitseväelastest kaaslased perekonda toetama. Välismissioonid keerulistes piirkondades jätkusid tuues kaasa langenuid ning haavatuid, mistõttu loodi Carolin Illenzeeri Fond aitamaks sarnasesse olukorda sattunud peresid. Fondi toel harrastavad lapsed korvpalli, käsipalli, jalgpalli, judot, lauldakse, tantsitakse, õpitakse keeli, mängitakse pilli ja käiakse kunstikoolis. Mitmed lapsed on pääsenud Eestist kaugemale võistlema ning saanud medaleid spordivõistlustelt.

Heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” salvestati 6. juunil Taara kaitseväelinnakus Võrus ning saade oli eetris 19. juuni õhtul Kanal 2-s ja Postimehe veebis. Saate kordus on eetris 23. juunil kell 12.35 Kanal 2-s ja kell 11.00 Kuku Raadios.

Kontserdi lavastas Veiko Tubin, saate režissöör on Marek Miil. 

Heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” toimub koostöös Eesti Kaitseväe, Kanal 2 ja Postimehega. Kontserti toetavad Trigon Capital, Baltic Workboats, Merko Ehitus, Selver, Tallink, BLRT Grupp, Synlab, Space Productions ja RGB Baltic.

Fotogalerii kontserdist asub SIIN. Fotograaf Erlend Štaub.

Oma panuse saab anda Carolin Illenzeeri Fondi helistades aastaringselt avatud annetusnumbritele:

900 6705 – 5 eurot
900 6715 – 20 eurot
900 6735 – 50 eurot

Ja fondi pangakontole:
SA Carolin Illenzeeri Fond
IBAN: EE687700771001314163

Lisa kommentaar

Email again: