Heategevuslik kontsert Laulud sõdurile kogus ligi 36 000 eurot

Uudised

Kommenteeri
Tänavu Kaitseväe peastaabi alal toimunud heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” kogus ligi 36 000 eurot. Selle rahaga toetatakse neid 72 last, kelle üks vanematest on langenud või haavata saanud Eesti kaitseväe teenistuses.

Fondi patroon Vabariigi President Alar Karis märkis: „Laulud sõdurile kontsert, koos ilusate laulude ja meeldivate külalistega teeb kena Eesti suveõhtu alati veelgi soojemaks. Aitäh kõigile fondi toetajatele ja heasoovlikele Eesti inimestele!“.

Kontserdil osalesid Eesti Vabariigi president abikaasaga, president Kersti Kaljulaid, kaitseminister Hanno Pevkur, Kaitseväe juhataja Martin Herem, liitlasvägede esindajad ja paljud teised. Kontserdil esinevad hinnatud Eesti lauljad – Alika, Tanja, Ott Lepland, Ivo Linna, Puuluup, Suured tüdrukud ja segakoor K.O.O.R. Ühise õhtujuhtimise debüüdi tegid särav Ines ja haarav Kristjan Gold. Lauljaid saatis Eesti Sõjaväeorkester dirigent Teet Raiki juhatusel. Kontserdi lavastaja oli Veiko Tubin ja muusikaline juht Peedu Kass. Saate režissöör oli Marek Miil.

Kontserdiga kogutud annetustega toetab Carolin Illenzeeri Fond raskelt vigastatud või teenistuses langenud kaitseväelaste laste haridusteed ning huvitegevust ning hetkel saab fondilt toetust 72 last. Fond on saanud oma nime 2005. aastal välismissioonil Iraagis langenud vanemveebel Arre Illenzeeri tütre Carolini järgi. Toona hakkasid veebel Illenzeeri kaitseväelastest kaaslased perekonda toetama. Välismissioonid keerulistes piirkondades jätkusid tuues kaasa langenuid ning haavatuid, mistõttu loodi Carolin Illenzeeri Fond aitamaks sarnasesse olukorda sattunud peresid. Fondi toel harrastavad lapsed korvpalli, käsipalli, jalgpalli, judot, lauldakse, tantsitakse, õpitakse keeli, mängitakse pilli ja käiakse kunstikoolis. Mitmed lapsed on pääsenud Eestist kaugemale võistlema ning saanud medaleid spordivõistlustelt.

Heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” salvestati 5. juunil Kaitseväe peastaabis Tallinnas ning kunagi varem pole sellel territooriumil sellist sündmust toimunud. Saade oli eetris 17. juuni õhtul Kanal 2-s, online-ülekandena Postimehe veebis ja Kuku Raadios. Saate kordus on eetris 23. juunil kell 11.55 Kanal 2-s.

Heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” toimub koostöös Eesti Kaitseväe, Kanal 2 ja Postimehega. Kontserti toetavad Trigon Capital, Baltic Workboats, Merko Ehitus, Selver, Tallink, BLRT Grupp ja Synlab.

Oma panuse saab anda Carolin Illenzeeri Fondi helistades aastaringselt avatud annetusnumbritele:

900 6705 – 5 eurot

900 6715 – 20 eurot

900 6735 – 50 eurot

Ja fondi pangakontole:

SA Carolin Illenzeeri Fond

IBAN: EE687700771001314163


Lisainfo:

Iti Aavik

+372 53462209

iti@carolinfond.ee

https://www.carolinillenzeerifond.ee/ Lisa kommentaar

Email again: