Heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” toimub esmakordselt Taara kaitseväelinnakus Võrus

Uudised

Kommenteeri
Heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” jõuab esmakordselt Taara kaitseväelinnakusse. Kontserdil astuvad üles parimad Eesti muusikud – Maarja, Lenna, Sissi, Jüri Pootsmann, Mihkel Raud, Jaan Pehk, Suured tüdrukud. Kontsert on eetris 19. juuni õhtul kell 20.00 Kanal 2-s ja Postimehe veebis.

Kontserdiga kogutud annetustega toetab Carolin Illenzeeri Fond raskelt vigastatud või teenistuses langenud kaitseväelaste laste haridusteed ning huvitegevust. Fondilt saavad toetust 66 last, keda ühendab kurb saatus, sest neil lastel on üks vanematest langenud või haavata saanud Eestit kaitstes.

Kaitseminister Hanno Pevkur ütleb: „Täna, kui Euroopas käib julm sõda, siis on eriti oluline, et mõtleme ka nende naiste ja meeste peredele, kes kaitsevad igapäevaselt meie riiki. Väga oluline on, et neil vapratel kaitseväelastel on teadmine, et nende lähedaste eest kantakse hoolt. Carolin Illenzeeri Fond toetab täna 66 lapse haridusteed ja huvitegevust ning südame teeb soojaks, et nende laste toetuseks on pannud õla alla meie Eesti inimesed.”

Kontserdi õhtujuhid on Piret Laos ja Karl-Erik Taukar. Lauljaid saadab Sõjaväeorkester dirigent Teet Raiki juhatusel.

Taara linnakus paiknev 2. jalaväebrigaad on kergejalaväeüksus, mille põhijõuks on reservväelased. Brigaadi koosseisu kuulub ligikaudu 5000 kaitseväelast, keda koolitatakse välja eelkõige Lõuna-Eesti kaitsmiseks. Taara linnakus on brigaadi allüksustest tegevväelaste ja tsiviiltöötajatega alaliselt mehitatud Kuperjanovi jalaväepataljon, lahinguteeninduspataljon ning staabi- ja sidekompanii.

Carolin Illenzeeri Fondi korraldatav heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” toimub sel aastal juba 12. korda. Tänavu toimub kontsert neljandat korda Eesti kaitseväega seotud militaarobjektil – aastal 2020 leidis see esmakordselt aset Tapa sõjaväelinnakus, aastal 2021 Mereväe Miinisadamas, aastal 2022 Ämari lennubaasis ning aastal 2023 jõuame Taara kaitseväelinnakusse Võrus. Kontsert jõuab publikuni 19. juuni õhtul kell 20.00 Kanal 2-s ja online-ülekandena Postimehe veebis. Kontserti kuuleb ka Kuku Raadios 23. juunil.

Carolin Illenzeeri Fond on saanud oma nime 2005. aastal välismissioonil Iraagis langenud vanemveebel Arre Illenzeeri tütre Carolini järgi. Toona hakkasid veebel Illenzeeri kaitseväelastest sõbrad perekonda toetama ning kuna välismissioonid jätkusid ja kurbi teateid tuli veel, siis loodi Carolin Illenzeeri Fond aitamaks sarnasesse olukorda sattunud peresid. Fond toetab enda 66 nimistus oleva lapse haridusteed ja huvitegevust.

Heategevuslik kontsert „Laulud sõdurile” toimub koostöös Eesti Kaitseväe, Kanal 2 ja Postimehega. Kontserti toetavad Trigon Capital, Baltic Workboats, Merko Ehitus, Selver, Tallink, BLRT Grupp ja Synlab.

Oma panuse saab anda Carolin Illenzeeri Fondi helistades aastaringselt avatud annetusnumbritele:

900 6705 – 5 eurot

900 6715 – 20 eurot

900 6735 – 50 eurot

Ja fondi pangakontole:

SA Carolin Illenzeeri Fond

IBAN: EE687700771001314163

Lisainfo:

Iti Aavik

+372 53462209

iti@carolinfond.ee

https://www.carolinillenzeerifond.ee/ Lisa kommentaar

Email again: