Näitus “Maalid Malist” ootab kolmapäeval heategevuslikule oksjonile

Uudised

Kommenteeri
Karl-Erik Talveti näituse “Maalid Malist” heategevuslik oksjon toimub 12. augustil kell 16.00 Vabaduse galeriis. Oksjonil saadud tulu läheb Carolin Illenzeeri Fondile teenistuses langenud või raskelt vigastada saanud kaitseväelaste laste haridustee ja huvitegevuse toetuseks. Oksjoni viib läbi muusik ja saatejuht Jüri Pootsman.

Karl-Erik Talvet on üks väheseid eesti kunstnikke, keda on köitnud sõjatemaatika. Oma loomingus – olgu siis maalides, joonistustes või koomiksites – on ta tõlgendanud Eestiga seotud sõjategevust, eelkõige neid väljaastumisi, mida on peetud kodumaa eest, mis on olnud meie oma sõda.

Möödunud aastal viibis kunstnik ja ka kaitseliitlane Karl-Erik Talvet neli kuud Kaitseväe koosseisus tõlgina Malis. Vabaduse galerii näitusega annab kunstnik edasi meie, aga ka samas paigas teeninud Prantsuse kaitseväelaste argipäeva missioonil Malis.  

“Eesti ja Prantsusmaa on usaldusväärsed liitlased, kes tegutsevad ühistele väärtustele tuginedes pühendunult kogu Euroopa julgeoleku tugevdamise nimel. Karl-Erik Talveti isikunäitus on hea näide sellest, et meie kaitsekoostööl on palju laiem mõju ja tähendus. Sõjalise missiooni kogemuse avamine läbi kunsti on positiivses mõttes nii teistsugune sellest, kuidas me tavainimestena oleme harjunud sellest osa saama. Mul on rõõm, et läbi oksjoni toetatakse nende meeste ja naiste lapsi, kes on riskinud meie julgeoleku nimel oma eluga,“ ütleb Prantsuse suursaadik Éric Lamouroux.

Karl-Erik Talvet ei too oma teostega vaataja ette midagi, mida varem ei teatud uudistest või dokumentaalsest filmijuppidest, ta ei ava tausta ega salasuhteid, ka tema enda suhtumine jääb varjatuks. Kuid teoste melanhoolne meeleolu, ootuse lausa füüsiline kohalolek räägib sõdurite argielust vahetumalt kui nii mõnigi saladokument.

Kolmapäeval, 12. augustil kell 16.00 on võimalik Vabaduse galeriis osta heategevuslikul oksjonil Karl-Erik Talveti maale, akvarelle või skitse. Alghinnad vastavalt 400, 20 ja 10 eurot.

Karl-Erik Talvet on omandanud magistrikraadi maalikunsti alal 2018. aastal Eesti Kunstiakadeemias. 2010. aastast on ta osalenud mitmetel grupi- ja üldnäitustel, isikunäitusi on tal olnud neli, millest viimane “Värvivalangud” oli 2018. aastal eksponeeritud Eesti Sõjamuuseumis.

Lisainfo oksjoni kohta:

Iti Aavik

Carolin Illenzeeri Fond

53462209

info@carolinfond.eeLisa kommentaar

Email again: