Carolin Illenzeeri Fondi üheksas heategevuslik õhtusöök

Uudised

Kommenteeri
22. aprilli õhtul toimus Kultuurikatla Black Box saalis üheksas heategevuslik õhtusöök. Kõik kohale tulnud külalised olid ühtlasi ka annetajad, kes panustasid osalustasuga, meenete ostmisega või kunstioksjoni kaudu.

Fondi patroon, Vabariigi President Kersti Kaljulaid tõi oma kõnes välja, et sageli öeldakse, et üks ei ole lahinguväljal sõdur. Aga siis, kui juhtub kõige halvem – sellel päeval ta on. On see üks sõdur, kes maksis ülima hinna. Justnimelt, ka üks, igaüks on lahinguväljal sõdur, sest ta on valmis olema see üks, kes sel päeval koju ei tulnud.

„Arre Illenzeer jäi sellele lahinguväljale, kuid tema nimi elab edasi Carolin Illenzeeri Fondis, mille kaudu saavad tuge tema tütar ja kümned teised langenud ja vigastada saanud võitlejate lapsed. Ka vigastada saanud missioonisõdurid teenivad ja võitlevad edasi.“ ütles president Kaljulaid.

Õhtusöögi raames toimus kunstioksjon ning heategevuslik meenete müük. Oksjonile annetasid oma loomingut Uno Roosvalt, Epp Maria Kokamägi, Made Balbat, Kamille Saabre ja Kadi Kurema. Kunstnik Helina Nelis valmistas spetsiaalselt Carolin Illenzeeri fondile libikatega ehteseeria ning Stella Soomlais käepaelad ja kaarditaskud.  

Meenete müügi ja oksjoniga koguti kokku 7000 eurot.

Kõikide tuludega kokku koguti vigastatud või hukkunud kaitseväelaste laste toetuseks 20 000 eurot.

Kogutud tulud lähevad täies mahus vigastatud või hukkunud kaitseväelaste laste huvitegevuse ja hariduse toetuseks.

Meelelahtuslikule poolele aitasid kaasa Eesti Kaitseväe orkestri jazzkoosseis, Inger ja Mamma Mia laulustuudio. Liigutava ning võimsa lõppakordi õhtule andsid Maarja-Liis Ilus ja Rein Rannap.

Kultuurikatlas toimunud õhtusöögi menüü koostas ja valmistas Event Catering, jooke pakkus Bestwine, korraldusliku poole eest kandis hoolt Live Agentuur.

Fondi patrooni President Kersti Kaljulaidi kõne eesti keeles on leitav siit.

Fotograaf Erlend Štaubi poolt õhtu jooksul tehtud pildigalerii on kättesaadav siit.


Lisa kommentaar

Email again: