Heategevuslik kunstioksjon iga-aastasel õhtusöögil

Uudised

Kommenteeri
Carolin Illenzeeri iga-aastasel õhtusöögil, mis toimus seekord 22. aprillil 2019, toimus ka heategevuslik kunstioksjon. Oksjonile annetasid oma tööd 5 kunstnikku.

Epp Maria Kokamägi “Väike ingel toob kevade”

Epp Maria Kokamägi “Väike Ingel toob kevade” 2019 Õli, akrüül, lõuend Suurus: 24 x 34 cm (koos raamiga). Alghind õhtusöögil: €500.00

Epp Maria Kokamägi fondile annetatud maalist “Väike ingel toob kevade”:

”Maalisin selle väikese õlimaali spetsiaalselt mõeldes Carolin Illenzeeni Fondile. Maali teema on helge ja lootusrikas, peale pikka talve tuleb ikka kevad, peale murepäevi tuleb ikka rõõmupäevi ja kevadpäike piilub juba väikese Ingli siniste tiibade varjust ja paitab me  palet.”

Kamille Saabre “Aeg, ajas olla”

Kamille Saabre “Aeg, ajas olla” Akrüül, lõuend Suurus: 80 x 100 cm Alghind õhtusöögil: €1000.00

*Aeg sündida. Aeg sirguda. Aeg punguda. Aeg end lahti voltida. Avaneda. Rõõmutseda. Aeg oma ilu näidata. Aeg mõista, et õiteaeg on lühike. Aeg koltuda.*

*Aeg kogeda ja koguda. Küpseda. Valmida viljaks. Täis saada. Aeg mõista, et endasse kogutut on hea jagada. Aeg ära anda. Aeg kuivada.*

*Aeg luua seemet. Aeg korrastada. Aeg, ajale tagasi vaadata. Pakkida. Lehvitada. Aeg minna. Aeg uueks saamist oodata.*

*Aeg ajas olla, et kõike seda märgata.* 

Made Balbat “Väike Prints”:

Made Balbat Väike Prints 2018 Digimaal Suurus: 70 x 84 cm Alghind õhtusöögil: €200.00

“Väike prints” on minu pühendus raamatule, mis on olnud mulle armas juba lapsepõlvest saadik. See on lugu lapsepõlvest, armastusest, sõprusest, vastutusest. Usun, et see puudutab igaüht. Lapsepõlve tähtsust ei saa alahinnata. Raamatust on pärit kuulus lause: kõik inimesed on kunagi lapsed olnud, aga vaid vähesed mäletavad seda. Kunstnikuna tahaksin luua pilte, mis kõnetaksid ühtviisi nii lapsi kui ka täiskasvanuid.”

Uno Roosvalt “Variatsioonid XI”

Uno Roosvalt Variatsioon XI 2005. Õli, akrüül, lõuend Suurus: 66 x 75 cm Alghind õhtusöögil: €1000.00

Uno Roosvalti loomingu läbivaks motiiviks on alati olnud loodus, eriti rannamaastikud. Hilisemalt on tema looming keskendunud pigem põhjamaade mägedele.

Variatsioonid XI maalil on kujutatud köitest punutud vendrid, mida nüüdsel ajal enam kasutusel ei kohta, kuid mis ammustel aegadel hoidsid kaldale köidetud paate üksteise vastu põrkumast.

Kadi Kurema sarja “Lugejate aasta”

Sarja alghind õhtusöögil on €400.00. Ofortide suurus on 10 x 15 cm. 

”Lugejate aasta. Sügis” 2016, koloreeritud ofort. Saabastega kassi ja lugemiskoera teed viivad eri suundadesse, väikesel tüdrukul jääb üle vaid kassile järele vaadata ja lugeda, mis edasi sai. Õunu jätkub järgmise kevadeni.
”Lugejate aasta. Kevad” 2016, koloreeritud ofort . Kevadeti on nii palju segajaid! Valged õhtud ei anna rahu, sumin ja sagin segab vaikust, isegi maa seest kostab kribinat ja krabinat. Aga kui noorel daamil on pooleli hea raamat, ei sega teda ka prints valgel hobusel.
”Lugejate aasta. Talv” 2016, koloreeritud ofort. Tali väljas, tore jää – ütleb laulusalm. On lapsi, kes loevad jalutades ja võimalik, et ka uisutades. Lugemine on mõnus tegevus, tundub nagu lendaksid ja maandud siis, kui raamat läbi. Hea raamatu igavene tunnus – kahjutunne, kui otsa saab.
”Lugejate aasta. Suvi” 2016, koloreeritud ofort. Õues on suvi ja punased sõstrad tahavad korjamist, aga ema ja isa on rammestunud ja raamatut lugedes magama jäänud. Õhus on õisi ja pakiraamil sõidab jänest lugemishuviline kiirustaja.

Lisa kommentaar

Email again: