Heategevuslik kontsert “Laulud sõdurile” kogus üle 32 000 euro

Uudised

Kommenteeri
Juba üheksandat korda toimunud heategevuslik kontsert “Laulud sõdurile” kogus tänu lahketele annetajatele kaitseväelaste laste haridustee ja huvitegevuse toetuseks üle 32 000 euro. Oma kohalolekuga austasid sündmust fondi patroon Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, kaitseminister Jüri Luik ja Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem.
Heategevuslikul kontserdil „Laulud sõdurile“ esinesid armastatud Eesti lauljad Siiri Sisask, Karl-Erik Taukar, Getter Jaani, Grete Paia, Jaagup Tuisk, Inger, Merilin Mälk, Eneli Lepik ning Kaitseväe orkestri rockbänd koos puhkpillikvintetiga Teet Raiku dirigeerimisel. Kontsert salvestati 18. juunil Tapa kinnises sõjaväelinnakus ning jõudis publikuni 22. juunil kell 20.00 ja 23. juunil kell 12.00 Kanal 2s. See oli esmakordne ja väga edukas koostöö Kanal 2ga.

“Korralduslikult olime tänavu täiesti teistsuguses olukorras. Meil oli eri- ja hädaolukord ning ettevalmistuses oli periood, kus me ei teadnud, kas kontsert toimub või mitte. Tänavu ei peagi niivõrd hindama ainult rahalisi numbreid, vaid hoopis seda, et olime ühtsed ja saime selles raskes olukorras hakkama. Just praegu on oluline anda märku toetavatele peredele, et oleme nende jaoks olemas ka rasketel aegadel,” ütles Carolin Illenzeeri Fondi nõukogu esimees Vello Väinsalu.

Heategevusliku kontserdiga kogutud annetustega toetab Carolin Illenzeeri Fond raskelt vigastatud või teenistuses langenud kaitseväelaste laste haridusteed ning huvitegevust. Seoses COVID-19 viiruse levikuga toimus kontsert tänavu kinnises Tapa sõjaväelinnakus ning publikuks olid seal teenivad Eesti kaitseväelased ja liitlassõdurid. Kontserdi erakordne toimumiskoht ja ilus päikseline õhtupoolik lõi kontserdile ilusa atmosfääri. Heategevusliku kontserdi üks südamlikumaid hetki oli, kui koos Grete Paiaga astus lavale ka fondi abil muusikalisteks huvitegevusteks toetust saav fondi laps Eneli Lepik ning üheskoos esitasid nad pala “Päästke noored hinged”. See lugu läks ka südamesse publikule teleekraanide taga, sest annetustelefonid olid selle loo ajal väga aktiivselt töös.

Kontsert “Laulud sõdurile” sujus suurepäraselt ja vaatajateni jõudis kaunis muusikaline elamus tänu parimale meeskonnale. Kontserdi edukaks läbiviimiseks andsid oma abikäe Eesti Kaitsevägi, 1. Jalaväebrigaad Tapal, Postimees Grupp, Kanal 2, RGB Baltics, Space Productions, Alo Puustak, Eva Saar, Martin Korjus, Marek Miil, Katrin Tust, Kerli Dello, Piret Jürman, Vahur Karus, Ivo Petjärv ja Renzo Rajaste.

Fotogaleriid kontserdist:

Õhtuleht 
Kroonika
Elu24  
Virumaa Teataja/Postimees   
Jelena Rudi galerii:

Konsterdi kokkuvõte 2020


Lisa kommentaar

Email again: