Heategevuslik õhtusöök presidendiga kogus teenistuses langenud kaitseväelaste lastele 55 000 eurot

Uudised

Kommenteeri
GALERII: Heategevuslikul õhtusöögil presidendiga toimunud oksjon kogus teenistuses langenud kaitseväelaste lastele 55 000 eurot
Eile, 15. aprilli õhtul toimus 13. korda heategevuslik õhtusöök Vabariigi Presidendiga toetamaks Eesti Kaitseväe teenistuses langenud või raskelt viga saanud kaitseväelaste laste haridusteed. Sündmusega koguti nende 72 lapse toetuseks rekordiline 55 000 eurot.

Fondi patroon Alar Karis märkis: „Carolin Illenzeeri Fond ei ole võibolla kõige suurem heategevusfond, aga ta toetab juba teist aastakümmet järjekindlalt praeguseks 72 last. Ja juba üks lapski, kes on saanud julgustust ja tuge oma unistuste täitmiseks tähendab paremat tuleviku-maailma meile kõigile. Selle lapse toetamise mõju on suurem, kui esialgu tundub. Selle lapse kaudu mõjutame tulevikku.”

President lisas: „Nii meeldib mulle iseäranis, et fond keskendub eelkõige laste haridusele – mis eestlastele ju olemuslikult omane, ja huviharidusele. Õppimine, avastamine ja loomine on just need jõud, mis tekitavad meis isikupära. Isikupära omakorda rikastab ja arendab meie kultuuri. Rikas kultuur seevastu, muudab eestluse ilusamaks ning tagab meie üllama eesmärgi täitmise – eesti keele ja rahva säilimise läbi aegade.”

Kruiisiterminalis toimunud heategevuslikul õhtusöögil esinesid So-La-Re lastekoor, Ivo Linna ja Maarja ning Sõjaväeorkester. Oli harukordne võimalus kuulda Maarja ning Ivo esituses „Kaelakee häält” ning esmakordselt õhtusöökide ajaloos leidsid külalised spontaanselt tee ka tantsupõrandale.

Andres Tormi juhtimisel toimus heategevuslik oksjon, kuhu oli Ukraina sõjast tõukuvalt fotonäituselt tööd välja pannud Fotografiska Tallinn. Maalid olid oksjonil Vaal Galerii poolt ning Tiit Pruuli annetas Endel Kõksi graafilise lehe “Kõhutantsija”, mis jõuab nüüd omakorda annetusena Miina Härma Gümnaasiumisse.

Põnevate esemetena läks müüki ka kindral Riho Terrase oksjonile annetatud pistoda, mille ta oli saanud kingituseks Kreeka kaitseväejuhtajalt kingituseks. Läbi aegade rekordi ühe eseme kohta purustas käsitööskulptuur, mis kujutas põhja lastud ristleja „Moskvat”, mille kinkis Eesti Välisluureametile Ukraina sõjaväeluure ülem kindral Budanov. Tihedas rebimises müüdi skulptuur 20 000 euroga ettevõtja Joakim Heleniusele.

Kokku koguti Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslikul õhtusöögi oksjonil Eesti Kaitseväe teenistuses langenud või raskelt viga saanud kaitseväelaste laste haridustee toetuseks üle 55 000 euro. Fondilt saab hetkel toetust 72 last.

Carolin Illenzeeri Fondi heategevuslikku õhtusööki presidendiga toetasid:

Andres Torm, Maarja, Ivo Linna, Tiit Pruuli, So-La-Re lastekoor, Sõjaväeorkester, Erlend Štaub, RGB Baltic, Space Productions, Altermovie, Tervise Catering, Bestwine, Different, Elinete lilled, Live Agentuur ja Tallinna Sadama Kruiisiterminal.

Fondi annetusnumbrid

900 6705 – 5 eurot

900 6715 – 20 eurot

900 6735 – 50 eurot

Pangakontole

SA Carolin Illenzeeri Fond: EE687700771001314163

VAATA ERLEND ŠTAUBI GALERIID SIITLisa kommentaar

Email again: