Pärnu Rannahotellis koguneti kolmandat korda, et koguda annetusi Carolin Illenzeeri Fondi sünnipäeval teenistuses langenud või vigastatud kaitseväelaste laste toetuseks.

Uudised

Kommenteeri
Eile, 28. detsembril toimus Pärnu Rannahotelli toetusel Carolin Illenzeeri Fondi sünnipäeva südamlik tähistamine. Meeleolukas oksjon ja külaliste annetused tõid Eesti Kaitseväe teenistuses langenud või vigastatud sõdurite laste haridustee toetuseks ligi 8000 eurot.

Sündmusel lummava etteaste teinud Grete Paial on Fondiga pikaajaline suhe. Eriti tugevaks muutus tema soov toetada Fondi siis, kui ta käis Liibanonis missioonisõduritele esinemas ja mõistis millise panuse kaitseväelase annavad meie turvalisuse jaoks.

 
“Nähes millist tööd teevad kaitseväelased, kuuldes nende lugusid ja tajudes kui on keeruline on neil olla kodust eemal, on tekkinud sügav arusaamine nende ohtlikust tööst ning ka sellest kui oluline on see, et lähedaste eest oleks hoolitsetud ka halvematel päevadel. Sealt on tekkinud ka minu sügav soov omalt poolt panustada. Ma usun, et olulised on annetused, aga kindlasti ka kogukonnatunne, mida Fondi sündmused loovad ning nende perede märkamine ja väärtustamine.”

Kaunile muusikalemausele lisaks said külalised osad meelelahutustlikust ja hetagevustlikust oksjonist, kus müügile tulid väga erilised esemed. Näiteks pani fondi patroon Alar Karis välja Marje Üksine litograafia „Sügis Kadriorus“, mille tavapäraselt saavad endale kõik presidendi teenistuses töötanud inimesed. Kaitseministeerium annetas oksjonile elektrikitarri, mis on Oleksandr Kornijenko kingitus Eestile läbi minister Hanno Pevkuri. Kingitus oli tänu edastav žest meie ühise abi eest Ukrainale. Kornijenko on Ukraina ülemraada ehk parlamendi esimene asespiiker, kes külastas Eestit 2022. aasta detsembris. Nii nagu on Carolini Fondi südameasjaks olla olemas vigastatud või langenud kaitseväelaste laste jaoks, siis keskendub ka Kornijenko oma töös peamiselt just noortele. Kokku koguti oksjoniga 4610 eurot. 

Enim köitis oksjonil osalejate meeli osta K9 haubitsale nime panemise võimalus. Seni on sellise au osaliseks saanud vaid kaitseväes töötanud inimesed ja eelmise aasta oksjoni võitja. Tihedas rebimises soetas selle võimaluse sellel aastal 1400 euro eest produtsent Priit Mikk.

Aastal 2004 oli Carolin mõni nädal vana, kui ta nägi esimest korda oma isa, missioonisõdurit Arre Illenzeeri. Kahjuks jäi see ka viimaseks korraks, puhkuselt operatsioonipiirkonda Iraaki naastes Arre langes. Arre sõbrad soovisid pakkuda tüdrukule tulevikuks isa õlga, hakates talle koguma ülikoolihariduse omandamiseks toetust. Hiljem lisandus Carolinile sarnaseid lapsi veelgi ja otsustati hakata toetama ka teisi sama saatusega peresid ning loodi SA Carolin Illenzeeri Fond. 18 aastat tagasi 27. detsembril 2005 sai see ilus algatus alguse.

Carolin Illenzeeri Fond asutajateks on MTÜ Eesti NATO Ühing, MTÜ Reservohvitseride Kogu ja MTÜ OSMTH (kristlikke ohvitsere ühendav organisatsioon).

Sünnipäevapidu toetas Pärnu Rannahotell toimumiskoha ja rikkaliku õhtusöögiga, Tori Siidritalu tervitusjookidega, Vins de France Vinorama eriliste veinidega, Tetech sündmuse heli- ja valgustehnikaga ning õhtujuht oli Ardo Kaljuvee. Täname ka kõiki annetajaid, sõpru ning toetajaid, kes sündmuse kordaminekule kaasa aitasid.

Erlend Štaubi fotogaleriid saad näha SIIT!

Fondi annetusnumbrid on avatud aastaringselt:
900 6705 – 5 eurot
900 6715 – 20 eurot
900 6735 – 50 eurot

LHV Pank:
Nimi: CAROLIN ILLENZEERI FOND SA
IBAN: EE687700771001314163
BIC/SWIFT: LHVBEE22


Lisainfo:
Iti Aavik
5346 2209
iti@carolinfond.eeLisa kommentaar

Email again: